Kouzelné učinky minerálů: tygří oko, křišťál & jadeit

Co je na náramcích z minerálů tak výjimečného kromě toho, že samy o sobě
na našich rukách dělají takovou parádu?

Spousta z Vás mi píše, že hledá náramky pro řešení konkrétního problému, a radí se se mnou, které náramky zvolit. Jak možná víte, minerály mají kouzelné učinky na naše zdraví, duševní pohodu i vyrovnanost. Umí léčit tělo i mysl. Je jen na nás, jestli tomu věříme nebo nevěříme, spousta z nás však ví, co nám minerály přinášejí, co nám pomůžou vyřešit, nebo jak nás dokáží navést na správnou životní cestu. Pro všechny z Vás, kteří věříte v jejich moc a zajímá Vás více, než co máme o minerálech napsáno u jednotlivých náramků, jsem sepsala tento první díl ze série článků Kouzelné účinky minerálů. V tomto článku se zaměřím na tygří oko, křišťál a jadeit.

Minerály mají kouzelné učinky na naše zdraví, duševní pohodu i vyrovnanost. Umí léčit tělo i mysl. Je jen na nás, jestli tomu věříme nebo nevěříme, spousta z nás však ví, co nám minerály přinášejí, co nám pomůžou vyřešit, nebo jak nás dokáží navést na správnou životní cestu.

A proč jsem si vybrala zrovna tuto trojici? Jak jste si možná všimli na fotkách, můj asi nejoblíbenější náramek je Wedding Special, který je celý z meruňkového jadeitu. Nosím ho skoro každý den a ráda ho kombinuju se spoustou náramků, protože ladí skoro ke všemu. Nejčastěji si k němu vybírám náramky Magical a Rose Flower, které jsou oba z tygřího oka a křišťálu. V náramku Rose Flower je navíc ještě růženín, který dopodrobna rozeberu v příštím článku ze série kouzelných účinků minerálů. Tak proto tyto tři mé oblíbené minerály. Myslím totiž, že jsou oblíbené nejen u mě, podle Vašich objednávek vedou právě i u Vás. 🙂

Tygří oko

Tygří oko je ochranný minerální kámen, který lidé již od pradávna nosili jako talisman, který je měl chránit proti negativním myšlenkám nebo dokonce kletbám. Je to kámen, který nám dodává sílu a pevnou vůli, motivuje nás a povzbuzuje odhodlat se ke změnám a novým začátkům. Také nám pomáhá vyrovnat se se změnami v životě, i těmi na první pohled nepříjemnými, a zmírňuje pocity beznaděje v obtížných situacích. Pomáhá nám s odbouráním sebekritiky a neschopností uznat vlastní cenu a mít se rád. Dále potlačuje deprese, strachy, úzkost a napětí. Naopak zlepšuje náladu, dodává energii, sílu a pomáhá při dosahování cílů. Zvyšuje koncentraci a kreativitu a říká se, že přitahuje štěstí a bohatství. Tygří oko dokáže vyrovnat činnost obou našich mozkových hemisfér, čímž pomáhá v řešení našich vnitřních dilemat a konfliktů. Také se používá při léčení poruch osobnosti a dalších psychických problémů. Těm, kteří jsou až příliš závislí na druhých lidech, pomáhá osamostatnit se, najít své vlastní touhy a potřeby a podporuje je v prosazování vlastních názorů.

Zajímavostí je, že se tygří oko považuje za kámen ochrany pro cestovatele, a přináší jim štěstí a ochranu na jejich cestách.

Ze zdravotních účinků je tygří oko skvělé pro posílení imunity a celkovou detoxikaci těla. Příznivě působí při problémech s játrami a tlustým střevem, zmírňuje bolesti včetně migrén a při pocitech fyzického vyčerpání a slabosti dodává energii. Je vhodný při léčbě kostí a kloubů, stejně jako má příznivé účinky na reprodukční orgány a pomáhá uvolnit sexuální napětí mezi partnery. Pomáhá s regulací metabolismu a při problémech s močových měchýřem.

Znamení: blíženec, lev, panna, býk, rak

Nabíjení: Tygří oko se nabíjí na slunci a pokud k němu přiložíme křišťál, účinky slunečních paprsků se ještě více zesílí.

Náramky s tygřím okem

Křišťál

Křišťál je považován za nejdokonalejší minerální kámen a svými léčivými účinky pomůže téměř se vším. Již odpradávna je používán pro své harmonizační a léčivé účinky. Křišťál nabíjí pozitivní energií a říká se, že je to nejsilnější zesilovač energie na Zemi, který svojí přítomností zvyšuje sílu a účinnost ostatních minerálních kamenů. Dokáže odstraňovat naše bloky, zábrany a strachy a jeho silné vibrace dokážou snížit sílu elektromagnetického záření, které vysílají mobilní telefony a další elektronika. Pokud trpíte nespavostí, doporučuje se dát si křišťál na noční stolek a on Vás bude dobíjet pozitivní energií. A když si ho dáte na psací stůl, bude Vám pomáhat lépe se soustředit na práci nebo i na meditaci, dodávat Vám inspiraci a kreativitu. Dokáže i harmonizovat prostředí a chránit ho před geopatogenními zónami, pokud si ho umístíte na okno nebo pověsíte na zeď. Křišťál je považován za kámen čistoty, a to nejen kvůli svému vzhledu. Pohlcuje negativní energii z našeho okolí a dokáže nás zharmonizovat na všech úrovních – fyzické, emocionální i spirituální.

Z léčivých účinků můžeme křišťál využít v podstatě na jakýkoliv problém. Pomáhá při bolestech hlavy a migréně, ulevuje od horečky, při zažívacích problémech, nevolnostech a závratích, posiluje imunitu, je  vhodný při léčení chronické únavy, artritidy i při stavech úzkosti a deprese. Je to zkrátka takový zázračný kámen, který můžete použít téměř na všechno, tak proč ho nenosit stále u sebe na ruce v podobě náramku? Je to tak univerzální minerální kámen, že pokud bych si měla vybrat jen jeden náramek, určitě bych si vybrala náramek právě s křišťálem. 🙂

Znamení: blíženec, rak, štír, kozoroh, vodnář

Nabíjení: Stejně jako tygří oko i křišťál patří mezi minerální kameny, které se nabíjejí na slunci.

Náramky s křišťálem

Jadeit

Jadeit je uklidňující kámen a také symbol čistoty. Přináší do života vyrovnanost, harmonii a vnitřní klid. Je to ochranný kámen, který přitahuje štěstí, přátelství a lásku. Dodává nám odvahu projevit se přesně takoví, jací jsme, neměnit se kvůli ostatním, ani se nebát vyjádřit svůj názor před ostatními. Je to také kámen snů, který když si přiložíme na čelo, pomůže nám nahlédnout na naše hlubší sny vycházející z našeho nitra. Když si ho dáme na noc pod polštář, dokáže nám přinášet tak živé sny, které si budeme po probuzení pamatovat, a také nám pomáhá si za svými sny jít a plnit si je. Jadeit je dále stabilizační kámen, který naše tělo uvádí do souladu s duší, uvolňuje emoce, zklidňuje mysl a odbourává podrážděnost. Své nositele ochraňuje před špatnými vlivy, neštěstím, nemocemi, nehodami a negativními energiemi všeho druhu. Říká se, že jadeit přitahuje peníze a má pozitivní vliv na prosperitu. Náramek z jadeitu je tak skvělým talismanem nejen na obchodní jednání. 🙂 Jadeit zahání všechny negativní myšlenky a tím, že nás dokáže přivést do stavu vnitřního klidu, nám také pomáhá najít moudrost a pochopení všeho, co se okolo nás děje, a příčiny, proč se nám to děje právě teď. Učí nás soběstatečnosti a schopnosti spoléhat sám na sebe.

Z léčebných účinků jadeit vyniká svým příznivým vlivem na čištění organismu. Pomáhá z těla odstraňovat toxické látky, příznivě působí na lednivy a nadledvinky, močový měchýř, žaludek, srdce i kosterní systém. Dále má pozitivní účinky pro ženy, které mají problémy s neplodností, a je vhodný jako pomocník při porodu.  Zajištuje rovnováhu tekutin v těle a vyrovnává pH našeho těla ve správném poměru kyselého a zásaditého prostředí. Poskytuje úlevu od bolesti hlavy a migrénách a údajně má také příznivý vliv na vzhled vlasů, kterým dodává pevnost a lesk.

Znamení: beran, rak, váhy, ryby

Nabíjení: Jadeit nepohlcuje negativní energii, a tak ho není potřeba nabíjet ani čistit.

Náramky s jadeitem

Všechny náramky

Napsat komentář