Rudraksha

Rudraksha korálky, které jsou používány v náramcích a malách, nejsou minerály, ale jsou to semínka stromu Elaeocarpus ganitrus, který se nachází v úpatí Himalájí, Nepálu, Indii a jihovýchodní Asii. Rudraksha semínka v sobě nesou po statisíce let pozitivní energii a léčí na úrovni tělesné, duševní i duchovní. Slovo “Rudraksha” pochází se sanskrtu a v překladu znamená slzy boha, konkrétně boha Shivy.

V hinduismu a buddhismu jsou semínka rudraksha považována za posvátná a přinášející do života mír, harmonii, sílu a ochranu. Používají se při meditaci, dokáží totiž zklidnit mysl, utlumit stres a lépe se vyrovnat se starostmi. Zvyšují koncentraci, zostřují mysl a podle některých studií lidé pociťují více energie a výkonnosti již po pár hodinách nošení rudraksha náramků nebo náhrdelníků a jejich kontaktu s pokožkou.

Je vědecky dokázáno, že mají semínka rudraksha mnoho pozitivních účinků na zdraví a psychiku. Podle studie doktora Suhase Raie a jeho týmu z indického institutu technologie v Benarasu mají semínka opravdu specifickou zářivou sílu, která je kvantifikovatelná a liší se podle kvality rudraksha semínek. Rudraksha semínka jsou běžně používána v ajurvédě pro léčení některých onemocnění a je prokázáno, že je rudraksha terapie účinnější, než krystaloterapie nebo magnetoterapie.

Nejnovější studie ukazují, že nošení semínek rudraksha nám pomůže lépe zvládat stresové situace, zmírnit depresi a úzkost i snížit vysoký krevní tlak. Semínka nás také ochraňují před negativní energií a umocňují vnitřní klid, pohodu a mír.

Zdroj: What is Rudraksha & Benefits of wearing Rudraksha

Znamení: Semínka rudraksha jsou vhodná pro všechna znamení a každému z nás přinesou to své, co zrovna v tuto chvíli potřebujeme nejvíc. 🙂

Péče o rudraksha semínka: 

  • Aby nedošlo k poškození rudraksha semínek, doporučujeme vyhýbat se co nejvíce kontaktu s vodou, sundávat náramky před koupáním, mytím nádobí i sportem, při kterém se hodně potíme.
  • Rudraksha semínka mohou při častém nošení tmavnout, což je způsobeno stykem s našimi tělesnými mazy, a tmavnutí také znamená, že s námi rudraksha semínka rezonují a působí vyšší mocí pro naši ochranu a energii.
  • Doporučuje se rudraksha semínka čas od času potřít olejem (můžeme použít kokosový, mandlový, santalový nebo sezamový olej), olej necháme několik minut působit a vstřebat a poté semínka otřeme. Důležité je však vyhnout se při aplikaci oleje minerálním kamenům a dalším kovovým komponentům na náramcích.

Náramky s rudraksha semínky

Všechny náramky