Akvamarín

Akvamarín je uklidňující kámen, který odstraňuje z mysli špatné myšlenky. Dodává nám odvahu a pomáhá lépe zvládat stresové situace. Podle dávných legend byl dříve akvamarín považován za kámen ochrany pro mořeplavce a námořníky a přinášel jim štěstí, ochranu a odvahu na jejich dalekých cestách. Akvamarín nám pomáhá odstraňovat strachy z projevu před druhými a zmírňuje stavy uzavřenosti a plachosti z obavy, co si o nás druzí pomyslí. Můžeme ho mít s sebou například, když máme mít nějakou veřejnou přednášku nebo prezentaci. Stejně tak se nám může hodin při pracovních jednáních a důležitých činnostech, jelikož díky němu snadněji zvládáme dotahovat věci do konce. Dále zlepšuje sebevyjadřování a v jeho přítomnosti se rozvíjí kreativita. Uklidňující modrá barva ho činí skvělým kamenem pro meditaci a duchovním průvodcem. Dokáže navodit pocit vnitřního klidu a bezpečí a stejně tak se používá proti úzkosti. Dokonce nám přináší harmonii do vztahů, pomáhá překonávat odlišnosti mezi partnery a má tak příznivý vliv na partnerství i manželství.

Z léčivých účinků akvamarín mírní astma a kašel, zmírňuje bolest v krku, bolesti dásní a zubů a pomáhá při léčbě žaludku, střev a jícnu. Dále působí proti bolesti žaludku, artritidě, zmírňuje záněty očí a křečové žíly.

Znamení: vodnář, ryby, blíženci, váhy, beran, býk

Nabíjení: Akvamarín nikdy nenabíjíme na slunci, jelikož na přímém slunečním záření rychle ztrácí svoji původní barvu a bledne. Proto je vhodné ho nabíjet buď měsíčním zářením nebo na denním světle, ale ne na přímém slunci. Další možností je nabíjení na již nabitém horském křišťálu, pokud takový vlastníme.

Náramky s akvamarínem

Všechny náramky