Amazonit

Amazonit je označován jako “kámen naděje”. Pokud máte nějaké sny, nošením amazonitu při sobě zvýšíte naděje na jejich uskutečnění, i když se Vám třeba zdají nereálné. 🙂 Amazonit má silné vibrace proudící krční a srdeční čakrou a nošením náramku z amazonitu můžete pocítit přísun energie. Zmírňuje stres a napětí a současně povzbuzuje. Pohlcuje elektromagnetické záření, které je vyzařováno mobilními telefony, počítači a další elektronikou. Proto je vhodné ho umístit k počítači a mobilu, aby škodlivou energii pohlcoval. Nošením amazonitu k sobě můžeme přitáhnout hojnost a štěstí co se týče obchodních záležitostí, proto je také často nazýván kamenem prosperity. Amazonit nám přináší do života radost, vitalitu a vnitřní klid. Dodává nám odvahu a pomáhá nám věřit si, a to hlavně ve chvílích, kdy před sebou máme těžká rozhodnutí.

Ve stresových situacích oceníme uklidňující a harmonizující schopnost amazonitu, jeho sílu odehnat stres, nervozitu, podrážděnost, smutek i negativní energii. Amazonit také podporuje kreativitu a vyniká svojí schopností probouzet v nás intuici.

Z léčivých účinků tiší menstruační a porodní bolesti a usnadňuje porod. Uvolňuje svalové napětí a křeče a zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Díky tomu, že podporuje vstřebávání vápníku, posiluje kosti a zuby.

Znamení: rak, panna, vodnář

Nabíjení: Amazonit nabíjíme na denním světle, ne však na přímém slunečním záření.

Náramky s amazonitem

Všechny náramky