Růženín

Růženín je jeden z nejoblíbenějších minerálních kamenů. Je považován za minerál lásky, krásy a harmonie nejen ve vztazích. Pomáhá k sebelásce, důvěře, odpuštění sobě i ostatním a přináší do života lásku, vnitřní klid a pohodu. Dokáže posílit přátelství a navrátit ztracenou důvěru. Upevňuje partnerské vztahy a podporuje věrnost. Ochraňuje nás před negativními energiemi a dává průchod emocím, čímž nám pomáhá uvolnit potlačené emoce, ať už pozitivní nebo negativní. Navrací nás tak do harmonie a uvolnění a přináší do života pozitivní energii. Pomáhá nám lépe zvládat strachy a stresové situace, podporuje naši trpělivost a tvořivost. Stejně jako křišťál a ametyst patří i růženín mezi kameny, které dokáží pohlcovat elektrosmog, a je tak vhodné ho mít u sebe, když máme okolo sebe počítače, mobily a další elektroniku. Růženín pomáhá navodit klidný spánek, když si ho dáme pod polštář, chrání nás před špatnými sny a nočními můrami a dětem pomáhá se strachem ze tmy. Jeho silná energie a vibrace nám pomáhají více se radovat a méně se trápit, závidět a podezřívat.

Má příznivý vliv na srdce a oběhový systém a odvádí z těla škodlivé látky. Pomáhá při nespavosti a má příznivý vliv na léčení pohlavních orgánů mužů i žen, včetně neplodnosti.

Znamení: býk, váhy, štír, blíženci

Nabíjení: Stejně jako akvamarín a ametyst je i růženín vhodné nabíjet na měsíčním světle, nejlépe za úplňku. Můžeme ho nabíjet i na denním světle, ale musíme si dát pozor, abychom ho nevystavili přímému slunečnímu záření, jelikož by mohl jeho vlivem ztratit barvu a vyblednout. Proto si vybíráme stinná místa nebo ranní či večerní sluneční záření. Můžeme ho nabíjet i tím, že ho položíme na nabitý ametyst nebo křišťál.

Růžové zabarvení růženínu způsobuje obsažený mangan, který na slunci a denním světle bledne, proto doporučujeme růženín nevystavovat slunečnímu záření.

Náramky s růženínem

Novinka
Novinka
Bestseller
Bestseller
Sleva
449.00  429.00 
Sleva
Doprodej
Není skladem
449.00  429.00 
Novinka
Sleva
449.00  429.00 
Sleva
449.00  429.00 
Bestseller
Novinka
Novinka
Sleva
459.00  429.00 
Bestseller
399.00 699.00 

Všechny náramky