Růženín

Růženín je jeden z nejoblíbenějších minerálních kamenů. Je považován za minerál lásky, krásy a harmonie nejen ve vztazích. Pomáhá k sebelásce, důvěře, odpuštění sobě i ostatním a přináší do života lásku, vnitřní klid a pohodu. Dokáže posílit přátelství a navrátit ztracenou důvěru. Upevňuje partnerské vztahy a podporuje věrnost. Ochraňuje nás před negativními energiemi a dává průchod emocím, čímž nám pomáhá uvolnit potlačené emoce, ať už pozitivní nebo negativní. Navrací nás tak do harmonie a uvolnění a přináší do života pozitivní energii. Pomáhá nám lépe zvládat strachy a stresové situace, podporuje naši trpělivost a tvořivost. Stejně jako křišťál a ametyst patří i růženín mezi kameny, které dokáží pohlcovat elektrosmog, a je tak vhodné ho mít u sebe, když máme okolo sebe počítače, mobily a další elektroniku. Růženín pomáhá navodit klidný spánek, když si ho dáme pod polštář, chrání nás před špatnými sny a nočními můrami a dětem pomáhá se strachem ze tmy. Jeho silná energie a vibrace nám pomáhají více se radovat a méně se trápit, závidět a podezřívat.

Má příznivý vliv na srdce a oběhový systém a odvádí z těla škodlivé látky. Pomáhá při nespavosti a má příznivý vliv na léčení pohlavních orgánů mužů i žen, včetně neplodnosti.

Znamení: býk, váhy, štír, blíženci

Nabíjení: Stejně jako akvamarín a ametyst je i růženín vhodné nabíjet na měsíčním světle, nejlépe za úplňku. Můžeme ho nabíjet i na denním světle, ale musíme si dát pozor, abychom ho nevystavili přímému slunečnímu záření, jelikož by mohl jeho vlivem ztratit barvu a vyblednout. Proto si vybíráme stinná místa nebo ranní či večerní sluneční záření. Můžeme ho nabíjet i tím, že ho položíme na nabitý ametyst nebo křišťál.

Růžové zabarvení růženínu způsobuje obsažený mangan, který na slunci a denním světle bledne, proto doporučujeme růženín nevystavovat slunečnímu záření.

Náramky s růženínem

Všechny náramky