Tygří oko

Tygří oko je ochranný minerální kámen, který lidé již od pradávna nosili jako talisman, který je měl chránit proti negativním myšlenkám nebo dokonce kletbám. Je to kámen, který nám dodává sílu a pevnou vůli, motivuje nás a povzbuzuje odhodlat se ke změnám a novým začátkům. Také nám pomáhá vyrovnat se se změnami v životě, i těmi na první pohled nepříjemnými, a zmírňuje pocity beznaděje v obtížných situacích. Pomáhá nám s odbouráním sebekritiky a neschopností uznat vlastní cenu a mít se rád. Dále potlačuje deprese, strachy, úzkost a napětí. Naopak zlepšuje náladu, dodává energii, sílu a pomáhá při dosahování cílů. Zvyšuje koncentraci a kreativitu a říká se, že přitahuje štěstí a bohatství. Tygří oko dokáže vyrovnat činnost obou našich mozkových hemisfér, čímž pomáhá v řešení našich vnitřních dilemat a konfliktů. Také se používá při léčení poruch osobnosti a dalších psychických problémů. Těm, kteří jsou až příliš závislí na druhých lidech, pomáhá osamostatnit se, najít své vlastní touhy a potřeby a podporuje je v prosazování vlastních názorů.

Zajímavostí je, že se tygří oko považuje za kámen ochrany pro cestovatele, a přináší jim štěstí a ochranu na jejich cestách.

Ze zdravotních účinků je tygří oko skvělé pro posílení imunity a celkovou detoxikaci těla. Příznivě působí při problémech s játrami a tlustým střevem, zmírňuje bolesti včetně migrén a při pocitech fyzického vyčerpání a slabosti dodává energii. Je vhodný při léčbě kostí a kloubů, stejně jako má příznivé účinky na reprodukční orgány a pomáhá uvolnit sexuální napětí mezi partnery. Pomáhá s regulací metabolismu a při problémech s močových měchýřem.

Znamení: blíženec, lev, panna, býk, rak

Nabíjení: Tygří oko se nabíjí na slunci a pokud k němu přiložíme křišťál, účinky slunečních paprsků se ještě více zesílí.

Náramky s tygřím okem

Všechny náramky