Thajsko a víza

Sice je teprve začátek dubna, ale někteří z Vás už určitě plánujete, kam se v létě podíváte. Máte nějaké tipy, kam na super letní dovču? Kdyžtak s nimi dolů do komentářů! 🙂 Nebo se někam chystáte ještě před létem? Kam bude Vaše nejbližší cesta? Ta naše bude za chvíli do Malajsie. V tomto článku zjistíte, proč tam vůbec jedeme, a zároveň se dozvíte, jak je to v Thajsku s vízy. 🙂

Víza jsou jednou z nevýhod bydlení v Thajsku. Když letíte do Thajska na dovolenou a stačí Vám 30 dní, o víza se vůbec starat nemusíte a při příletu na letišti dostanete do pasu bezplatné vízum na 30 dní. Na delší dobu už to tak jednoduché bohužel není a celkem se to i prodraží.

My jsme si před odletem vyřídili v Praze na thajské ambasádě jednovstupová víza na 60 dní, které je možné si v Thajsku na imigračním úřadě prodloužit o dalších 30 dní, a celkově tak mít 90 dní. Po této době není jiná možnost, než Thajsko opustit.

Pro získání víz v Praze jsme potřebovali pas, kopii pasu, vyplněnou žádost o vízum, fotografii, zpáteční letenku do Thajska, potvrzení o ubytování alespoň na půlku doby pobytu, což bylo z 60ti dní alespoň 30 dní, výpis z bankovního účtu se zůstatkem alespoň 15 000 Kč a poplatek za vízum 800 Kč. Všechno proběhlo bez problému a za 3 dny jsme si mohli víza vyzvednout.

Prodloužit víza je v Thajsku možné hned na několika místech. My jsme si je chtěli prodloužit v Chiang Mai, kde bydlíme, ale když jsme na imigrační úřad přijeli, měli zavřeno kvůli státnímu svátku, a další den jsme tam už nemohli, protože jsme letěli na jih k moři na Krabi. A tak nás napadlo si víza nechat prodloužit přímo tam. Zjistili jsme, že by to mělo jít, akorát už jsme si nestihli udělat kopie pasů, současných víz, ani se nechat vyfotit, ale riskli jsme to a všechno proběhlo tak hladce, že jsme měli do deseti minut víza prodloužená, a to jsme byli připraveni na dlouhé čekání, protože v Chiang Mai to trvá klidně 2-3 hodiny. Tak jsme měli nakonec štěstí. 🙂 Prodloužení víza stojí 1900 THB, což je v přepočtu asi 1255 Kč.

V pondělí nám 90ti denní doba pobytu končí, a tak musíme z Thajska vyletět. V neděli poletíme do Malajsie, kde si v Kuala Lumpur požádáme o víza na dalších 60 dní, a protože na začátku června letíme zpátky do ČR, bude nám to už stačit a nebudeme muset znovu víza prodlužovat. Pokud bychom tu chtěli zůstat déle, víza bychom si tu mohli opět prodloužit o dalších 30 dní a celkem po 90ti dnech opět Thajsko opustit a všechno by se opakovalo. 🙂 V Malajsii budeme do středy a letíme tam hlavně kvůli vízům, protože je to od nás asi nejdostupnější časově i finančně, jinak bychom si pro dovolenou vybrali asi jinou zemi jihovýchodní Asie. I tak se ale těším, že uvidíme a poznáme lépe další novou zemi.

Budeme tam mít jen dva a půl dne, a tak máme v plánu hlavně poznat město Kuala Lumpur, ve kterém budeme ubytovaní, a když nám zbyde trochu času, koukneme se i někam dále po okolí, třeba na čajové plantáže. A vy se potom můžete těšit na článek o tom, jaké to tam bylo. 🙂

Napsat komentář