Kouzelné účinky minerálů 3: achát, howlit & jaspis

Náramky z minerálů jsou oblíbené nejen díky svému krásnému vzhledu. Pozitivní vibrace a léčivé vlastnosti minerálů je činí ještě vyjímečnějšími.

Ať si náramek vyberete intuitivně podle vzhledu, nebo si budete pročítat vlastnosti jednotlivých minerálů, můžete si být jisti, že k vám putuje právě ten náramek, který v danou chvíli potřebujete. 

Ve třetím dílu ze série Kouzelných účinků minerálů se zaměříme na achát, howlit a jaspis.

Předchozí články série:

Kouzelné účinky minerálů 1: tygří oko, křyšťál & jadeit
Kouzelné účinky minerálů 2: akvamarín, ametyst & růženín

Minerály mají kouzelné učinky na naše zdraví, duševní pohodu i vyrovnanost. Umí léčit tělo i mysl. Je jen na nás, jestli tomu věříme nebo nevěříme, spousta z nás však ví, co nám minerály přinášejí, co nám pomůžou vyřešit, nebo jak nás dokáží navést na správnou životní cestu.

Achát

Achát je kamenem síly, ochrany a harmonie. Ve starověku byl používán jako talisman, který měl chránit před horečkami a také měl zmírňovat žízeň. Achát dokáže harmonizovat jin & jang energie, dodává sílu, odvahu, jistotu a posiluje sebedůvěru tím, že nám pomáhá přijímat se takoví, jací jsme. Zmírňuje pocity méněcennosti, komplexy, stres a čistí auru odstraňováním negativních energií. Také nám pomáhá odstraňovat vnitřní napětí, pocity zloby, naštvání a negativní emoce. Těhotným ženám se doporučuje nosit ho při sobě pro ochranu plodu, dětem zase na odehnání strachů a zlých snů.

Achát je kamenem odpuštění a pokud nám někdo oblížil, pak právě achát nám pomáhá při cestě za odpuštěním. Tím, že někomu odpustíme, pomůžeme totiž hlavně sami sobě. Achát nám také pomáhá chápat, proč se nám v určitou chvíli děje to, co se děje, a i když se nám to třeba v ten moment nelíbí, později s jeho pomocí zjistíme, že to vlastně bylo to nejlepší, co se nám mohlo stát. Je to kámen přátelství, který nejen že nám pomůže poznat pravého kamaráda od toho nepravého, ale také nám pomáhá s navozováním nových přátelství, je tak vhodný pro všechny, kteří mají obecně s navozováním nových vztahů problém. 🙂 Pomáhá nám přijímat lásku a odstraňuje citové bloky bránící nám milovat. Achát dále zlepšuje koncentraci a paměť a pomáhá nám rozvíjet analytické myšlení.

Zdravotní účinky: Achát působí proti nespavosti, podporuje funkci ledvin a detoxikuje tělo. Má příznivý vliv na dělohu a onemocnění očí. Je vhodný pro řešení trávících problémů, pomáhá při problémech se žaludkem i s poruchami příjmu potravy včetně mentální anorexie. Působí proti kožním problémům a dále se používá pro posilnění slinivky a zmírnění bolestí a projevů alergií.

Znamení: býk, blíženci, ryby, panna, štír, kozoroh

Nabíjení: Achát patří ke kamenům, které nabíjíme na slunci. Můžeme ho vystavit na libovolnou dobu přímému slunečnímu záření.

Náramky s achátem

Howlit

Howlit, neboli také magnezit, je minerál, který přináší hluboký pocit klidu a úlevy a je tak vhodný při meditaci, relaxaci nebo jako pomocník při zklidnění během stresové situace. Přináší nám klid od běžných každodenních starostí. Pomáhá nám stát se odolnějšími proti stresu a překonávat nervozitu, pocity hněvu a sobectví. Pokud máme příliš aktivní mysl a při usínání se nám honí myšlenky, až z nich nemůžeme usnout, je vhodné si dát howlit pod polšťář. Pomáhá nám pochopit negativní pocity, myšlenky a emoce a vede nás k sebepoznání. Podporuje klidnou komunikaci, během které pomáhá potlačovat vztek a zmírňuje naštvání. Učí nás trpělivosti, stimuluje kreativitu, posiluje paměť a pomáhá se soustředěním. Také nám pomáhá učit se novým věcem a vzbuzuje v nás touhu po nových informacích a znalostech. Lidé, kteří mají problém s neustálým odkládáním úkolů a povinností, ocení schopnost howlitu, který v nás stimuluje určité ambice a podporuje jejich plnění.

Ze zdravotních účinků je howlit využíván pro detoxikaci, dále uvolňuje svaly a křeče, údajně snižuje cholesterol, pomáhá při migrénách a menstruačních bolestech, při léčbě střev, žaludku a močového měchýře. Reguluje množství vápníku v těle a příznivě tak působí na zdraví zubů, kostí a celkově pohybového aparátu. Snižuje svalové napětí, pomáhá s kožními problémy, bušením srdce a žaludečními vředy.

Znamení: váhy, vodnář, rak

Nabíjení: Pro nabíjení howlitu je vhodné využít měsíční záření, a to nejlépe za úplňku.

Náramky s howlitem

Jaspis

Jaspis je minerál s krásnými účinky pro zdraví i duševní pohodu. Přináší do života klid, vyrovnanost, stabilitu a rovnováhu, pomáhá zvládat stresové situace a dodává odvahu. Podporuje soustředění a je tak vhodný k meditaci, relaxaci a uvolnění. Indiány byl považován za kámen, který jim pomáhal spojit se s energií země. Všem snílkům pomáhá uzemnit se a držet se tak “nohama na zemi”. Dodává nám sebedůvěru, pevnou vůli a odvahu čelit problémům. Také nás podporuje v plnění stanovených cílů a je tak vhodný pro všechny, kteří mají problém s odhodláním se k akci .

Jestliže se v našem životě objeví nějaký problém, jaspis nám pomáhá pochopit jeho příčinu a přináší nám pocit uklidnění a úlevy, že všechny naše problémy mají řešení. Také nám pomáhá při řešení konfliktů a neshod. Podporuje nezištnost, toleranci a trpělivost a chrání před vztekem, zlobou, nenávistí a agresivitou. Mezi další přednosti jaspisu patří schopnost čistit elektromagnetický smog a pohlcovat negativní energii.

Ze zdravotních účinků jaspis podporuje imunitu, pomáhá při detoxikaci a při léčbě kožních problémů. Čistí ledviny, střeva i žlučník a pomáhá při žaludečních problémech. Podporuje chuť k jídlu a pomáhá tak při léčení poruch příjmu potravy, jako je třeba anorexie nebo bulimie. Podporuje funkci vejcovodů a vaječníků a pomáhá zvládat nevolnosti během těhotenství a při porodu. Je vhodný pro utišení menstruačních bolestí, pomáhá s nepravidelností menstruačního cyklu i s neplodností. Má příznivý vliv na ledviny a močový měchýř, játra, žlučník, slinivku i slezinu.

Znamení: beran, blíženci, váhy, rak, panna, štír, kozoroh

Nabíjení: Jaspis nabíjíme měsíční energií a nejlépe za úplňku.

Náramky s jaspisem

Všechny náramky

Je nějaký další kámen, který by Vás zajímal? Klidně mi to napište do zprávy na Facebooku nebo na email a příští článek může být o Vámi vybraných minerálech. 🙂

Napsat komentář