Kouzelné účinky minerálů 2: akvamarín, ametyst & růženín

Milujete náramky z minerálů pro jejich krásný vzhled nebo kouzelné vlastnosti a léčivé účinky?

V minulém dílu ze série Kouzelných účinků minerálů jsem Vám popsala účinky tygřího oka, křišťálu a jadeitu. V tomto článku budeme pokračovat a dozvíte se o akvamarínu, ametystu a růženínu, dalších oblíbených kamenech, které si spousta z Vás vybírá do svých náramků.

Minerály mají kouzelné učinky na naše zdraví, duševní pohodu i vyrovnanost. Umí léčit tělo i mysl. Je jen na nás, jestli tomu věříme nebo nevěříme, spousta z nás však ví, co nám minerály přinášejí, co nám pomůžou vyřešit, nebo jak nás dokáží navést na správnou životní cestu.

Akvamarín

Akvamarín je uklidňující kámen, který odstraňuje z mysli špatné myšlenky. Dodává nám odvahu a pomáhá lépe zvládat stresové situace. Podle dávných legend byl dříve akvamarín považován za kámen ochrany pro mořeplavce a námořníky a přinášel jim štěstí, ochranu a odvahu na jejich dalekých cestách. Akvamarín nám pomáhá odstraňovat strachy z projevu před druhými a zmírňuje stavy uzavřenosti a plachosti z obavy, co si o nás druzí pomyslí. Můžeme ho mít s sebou například, když máme mít nějakou veřejnou přednášku nebo prezentaci. Stejně tak se nám může hodin při pracovních jednáních a důležitých činnostech, jelikož díky němu snadněji zvládáme dotahovat věci do konce. Dále zlepšuje sebevyjadřování a v jeho přítomnosti se rozvíjí kreativita. Uklidňující modrá barva ho činí skvělým kamenem pro meditaci a duchovním průvodcem. Dokáže navodit pocit vnitřního klidu a bezpečí a stejně tak se používá proti úzkosti. Dokonce nám přináší harmonii do vztahů, pomáhá překonávat odlišnosti mezi partnery a má tak příznivý vliv na partnerství i manželství.

Z léčivých účinků akvamarín mírní astma a kašel, zmírňuje bolest v krku, bolesti dásní a zubů a pomáhá při léčbě žaludku, střev a jícnu. Dále působí proti bolesti žaludku, artritidě, zmírňuje záněty očí a křečové žíly.

Znamení: vodnář, ryby, blíženci, váhy, beran, býk

Nabíjení: Akvamarín nikdy nenabíjíme na slunci, jelikož na přímém slunečním záření rychle ztrácí svoji původní barvu a bledne. Proto je vhodné ho nabíjet buď měsíčním zářením nebo na denním světle, ale ne na přímém slunci. Další možností je nabíjení na již nabitém horském křišťálu, pokud takový vlastníme.

Náramky s akvamarínem

Ametyst

Ametyst je jeden z nejvíce spirituálních minerálních kamenů vůbec. Je to velmi silně ochranný kámen, který nám pomáhá čelit psychickým nátlakům a stresům. Pomáhá nám soustředit se na to, co zrovna potřebujeme, a je také skvělým pomocníkem při meditaci, jelikož nám pomáhá odprostit se od každodenních starostí a dovoluje nám ponořit se hlouběji do meditačního stavu. Zmírňuje stavy strachu, vzteku, smutku a lítosti a v jeho přítomnosti dokážeme snadněji zvládat depresi. Je to kámen, který působí na psychické, duševní i duchovní úrovni a kromě toho, že dodává klid, působí i na naši koncentraci, pomáhá nám lépe se soustředit a je tak pomocníkem při učení se nových věcí i při studiu. Posiluje naši vůli a také se používá při boji v závislostech včetně závislosti na alkoholu. Pokud máme problém se stanovováním si reálných cílů, pak je právě ametyst kámen, který nám v tom svojí přítomností může pomoci. A když si dáme náramek z ametystu pod polštář, budeme mít živější sny a zároveň si je budeme lépe pamatovat i lépe chápat jejich skrytý význam. Ametyst v kombinaci s růženínem a křišťálem se používá pro čistění negativních energií a elektrosmogu.

Ze zdravotních účinků pomáhá ametyst čistit krev, ulevuje od bolesti jak tělesné, tak i duševní, zejména bolesti hlavy a při problémech s trávením. Bolest hlavy zmírníme, když si budeme ametyst přikládat na čelo do oblasti třetího oka nebo na spánky. Ametyst se doporučuje dávat pod polštář při problémech s nespavostí, navozuje totiž klidný a ničím nerušený spánek. Působí na hormonální rovnováhu, detoxikuje organismus a posiluje imunitu. Snižuje krevní tlak a pomáhá při léčbě onemocnění plic.

Znamení: kozoroh, ryby, beran, střelec, panna, štír

Nabíjení: Stejně jako akvamarín je i ametyst vhodné nabíjet na měsíčním světle, nejlépe za úplňku. Můžeme ho nabíjet i na denním světle, ale musíme si dát pozor, abychom ho nevystavili přímému slunečnímu záření, jelikož by mohl jeho vlivem ztratit barvu a vyblednout. Proto si vybíráme stinná místa nebo ranní či večerní sluneční záření.

Náramky s ametystem

Růženín

Růženín je jeden z nejoblíbenějších minerálních kamenů. Je považován za minerál lásky, krásy a harmonie nejen ve vztazích. Pomáhá k sebelásce, důvěře, odpuštění sobě i ostatním a přináší do života lásku, vnitřní klid a pohodu. Dokáže posílit přátelství a navrátit ztracenou důvěru. Upevňuje partnerské vztahy a podporuje věrnost. Ochraňuje nás před negativními energiemi a dává průchod emocím, čímž nám pomáhá uvolnit potlačené emoce, ať už pozitivní nebo negativní. Navrací nás tak do harmonie a uvolnění a přináší do života pozitivní energii. Pomáhá nám lépe zvládat strachy a stresové situace, podporuje naši trpělivost a tvořivost. Stejně jako křišťál a ametyst patří i růženín mezi kameny, které dokáží pohlcovat elektrosmog, a je tak vhodné ho mít u sebe, když máme okolo sebe počítače, mobily a další elektroniku. Růženín pomáhá navodit klidný spánek, když si ho dáme pod polštář, chrání nás před špatnými sny a nočními můrami a dětem pomáhá se strachem ze tmy. Jeho silná energie a vibrace nám pomáhají více se radovat a méně se trápit, závidět a podezřívat.

Má příznivý vliv na srdce a oběhový systém a odvádí z těla škodlivé látky. Pomáhá při nespavosti a má příznivý vliv na léčení pohlavních orgánů mužů i žen, včetně neplodnosti.

Znamení: býk, váhy, štír, blíženci

Nabíjení: Stejně jako akvamarín a ametyst je i růženín vhodné nabíjet na měsíčním světle, nejlépe za úplňku. Můžeme ho nabíjet i na denním světle, ale musíme si dát pozor, abychom ho nevystavili přímému slunečnímu záření, jelikož by mohl jeho vlivem ztratit barvu a vyblednout. Proto si vybíráme stinná místa nebo ranní či večerní sluneční záření. Můžeme ho nabíjet i tím, že ho položíme na nabitý ametyst nebo křišťál.

Náramky s růženínem

Všechny náramky

Napsat komentář