Raw čokoládový pudink

Než jsem přešla na veganství, přišla mi do cesty asi před čtyřmi lety raw strava, poznala jsem spoustu úžasných lidí, jejich obohacujících příběhů a mnohaletých zkušeností s životem na raw stravě. Jak určitě víte, raw food neboli živá strava je způsob stravování a podle mého i způsob života, kdy se člověk stravuje pouze rostlinnou stravou, která je zároveň tepelně neupravená, díky čemuž je bohatá na vitamíny, minerály a enzymy. Ve zkratce má člověk takto se stravující spoustu energie, jelikož je strava lehce stravitelná, a tak energii, kterou by jinak potřeboval na trávení, může využít jinak. Navíc živá strava sama o sobě dodává spoustu energie.

Raw strava mě na dlouhou dobu pohltila. Navštívila jsem nespočet kurzů, festivalů, povídala si o ní se spoustou inspirativních lidí a sama si na chvíli zkusila jíst jen raw. Postupem času jsem ale přišla na to, že mi tento způsob úplně nevyhovuje a přešla jsem na veganství. Z raw food mi ale zůstala (mimo jiné – o tom zase někde příště 🙂 ) velká láska k raw dortům a dezertům. Dokonce tak velká, že ještě během studia byla většina mých seminárních prací na téma raw dortů a jako téma diplomky jsem si vybrala podnikatelský plán pro otevření raw cukrárny.

No abych to zkrátila, raw dorty a zákusky jsou skvělé v tom, že jíte něco sladkého a úžasně lahodného, ale přitom bez obsahu cukrů, mouky, mléka, ztužených tuků, vajíčka a dalších pro tělo ne moc zdravých látek. Naopak jsou všechny raw dezerty plné živin a energie.

Proto jestli chcete vyzkoušet něco jednoduchého, ale opravdo moc dobrého, zkuste třeba tento raw čokoládový pudink a udělejte svým blízkým radost zdravou dobrotou. 🙂

Suroviny:

  • 1 avokádo
  • 2 banány
  • 1/2 hrnku kokosového mléka
  • 4 lžíce raw kakaového prášku
  • sladidlo podle chuti, já třeba používám nejraději datlový sirup, nebo úplně nejlépe čerstvé datle 🙂

Postup:

  • Všechny suroviny dáme do mixéru a rozmixujeme do hladkého krému. Podle potřeby na konzistenci můžeme přilít více vody nebo kokosového mléka, nebo pro zahuštění naopak přidat ještě kousek banánu. 🙂
  • Podáváme v pohárku ozdobené třeba kokosem, nebo čerstvým ovocem.

Tak ať se Vám recept povede a pochutnáte si. 🙂 A jaké jsou vaše zkušenosti s raw dorty? Měli byste zájem o více receptů a informací o raw food nebo veganství? Napiště mi do zpráv nebo do komentářů!