Náramky jako difuzéry pro esenciální oleje 💗

Miluji vůni esenciálních olejů. Ať je to levandule, máta, nebo směs několika druhů olejíčků k určitému účelu, ráda si je na sebe potírám a mám je tak místo parfému, kapu do difuzéru, aby mi provoněly a zharmonizovaly pokoj, nebo je přidávám do vody a piju pro lepší trávení, imunitu a detoxikaci.

Oleje, které jsou 100% čisté a terapeutické kvality, mají totiž spoustu blahodárných účinků nejen na naše zdraví, ale i na psychiku a celkovou duševní vyrovnanost. Ne každý esenciální olej může být užíván vnitřně. Já mám zkušenosti s oleji firmy Young Living, na které nedám dopustit a které se staly součástí mého života. Vždy mám některý z olejů při sobě a kamkoliv jedu na dovolenou, pár mých oblíbenců si vždy zabalím s sebou.

A co mají náramky společného s esenciálními oleji?

Zjistila jsem, že lávový kámen a rudraksha semínka dokáží krásně vstřebat esenciální oleje a vytváří nám tak úžasné difuzéry pro esenciální oleje, které máme na ruce, stále při sobě, a vůně olejů nás tak může provázet celé dny pouhým nošením náramků. To mě učarovalo a vlastně dovedlo k sepsání tohoto článku. Oleje fungují kromě zdravotních účinků i jako balzám na duši, mají uklidňující účinky, jsou protistresové a jejich vůně nám dokáže navodit pocit úlevy, klidu a míru. To je krásné souznění s minerály a jejich účinky na naši psychiku, nemyslíte? 🙂

A jak náramky jako difuzéry používat? Stačí si kápnout jednu kapku oblíbeného oleje na kuličku lávového kamene nebo rudraksha, rozetřít a nechat uschnout. Příjemná uklidňující vůně už Vás bude z náramku provázet celý den. Jak dlouho vůně v náramku vydrží záleží jak na druhu a kvalitě oleje, tak i na druhu korálku, na který si olej kápnete. Já mám zkušenost, že olej stále z náramků cítím i po několika dnech nošení. 🙂

Nejlepší zkušenosti mám s následujícími oleji 🙂

MÁTA je skvělý esenciální olej při problémech s trávením. Kdykoliv mě bolí břicho, cítím se nafouklá a nebo mám pocit nevolnosti, například i při cestování, natřu si pár kapek mátového oleje na břicho a kápnu kapku na jazyk a do pár minut je po problému. Mátu také ráda dávám do vody a jen tak popíjím. Stačí jedna kapka mátového esenciálního oleje do 2 litrů vody a tato malinká kapka Vám ulehčí trávení a budete se cítit lépe. Navíc skvěle chutná a je osvěžující, do letních limonád jako dělaný.

THIEVES používám pokaždé, když mě začne trochu bolet v krku, nebo cítím, že na mě přichází nějaká viróza. Vždy si kápnu 1-2 kapky tohoto oleje přímo do krku a i když je olej hodně silný a ze začátku to není rozhodně nic příjemného, za ten pocit okamžité úlevu a vyhnutí se lékům to rozhodně stojí. Při pravidelném kapání mi většinou viróza hodně rychle ustoupí. Thieves je také dobré si natírat přímo na chodidla pro zvýšení imunity v době nemoci nebo nachlazení i preventivně.

HŘEBÍČEK používám společně s olejem Thieves také při bolení v krku a nachlazení. Čistě hřebíčkový olej je ještě silnější, než směs olejů Thieves, která hřebíček také obsahuje, čímž může fungovat ještě lépe a mě už několikrát zachránil při vysoké horečce. Kapu si ho také do krku, ale opravdu stačí jedna kapka a jeho sílu ucítíte hodně rychle.

KADIDLO je skvělé na zvýšení imunity a zároveň dobře chutná. Já si ho kapu do vody ve chvílích, kdy vím, že mě čeká nějaká zátěž a nemůžu si dovolit onemocnět, nebo když už na mě něco leze. Když jsem na jedné přednášce o esenciálních olejích slyšela, že právě kadidlo má silné protirakovinné, antibakteriální a antivirové účinky, bylo mi hned jasné, že to bude jeden z olejů, které musím mít u sebe.

LEVANDULE je uklidňující olej, který se doporučuje inhalovat pro uklidnění od stresu a při problémech s usínáním je dobré si ho kápnout na polštář. Já ho mám ráda také pro jeho vůni a mám vyzkoušeno, že dokáže rychle ulevit při svědění na pokožce například po štípnutí hmyzem. Také ho ráda používám přímíchaný do kokosového oleje místo pleťového krému. 🙂

Výše zmíněných 5 olejů jsou takový můj základ, na které nedám dopustit a beru si je všude hlavně jako takové preventivní pomocníky, protože nejsem vyznavač léků a celkově chemie v kosmetice a tak různě. Místo parfému ráda používám oleje JOY, PEACE & CALMING, RELEASE nebo STRESS AWAY. Už z jejich názvu je vidět jejich vyšší smysl kromě toho, že krásně voní. Nejen, že si na sebe nestříkám žádnou chemii, na čistě přírodních olejích mám ráda právě i jejich léčivé schopnosti spojené s příjemnou vůní.

Chtěli by jste se o esenciálních olejích dozvědět více? Pokud ano, určitě mi dejte vědět a ráda sepíšu podrobnější článek 🙂

Tipy na náramky, které můžeme jako difuzéry pro esenciální oleje použít 🙂

One thought on “Náramky jako difuzéry pro esenciální oleje 💗

Comments are closed.